24 Ocak 2008 Perşembe

İhbar maili, polisi suç örgütüne götürdü

İhbar maili, polisi suç örgütüne götürdü

Kayseri'de bir babanın, kaçırılan kızının kurtarılması için Emniyet Müdürlüğüne gönderdiği e-mailden yola çıkan polis, 4 zanlıyı el bombası ve 4 tabancayla birlikte yakalandı.


Kayseri Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, müdürlüğün internet sayfasına e-mail gönderen Z.U, kızı B.V'nin C.Y. tarafından zorla tutulduğunu iddia ederek, kızının kurtarılmasını istedi.

Polis ekiplerinin irtibat kurarak hakkında suçlama olduğunu söylediği zanlı C.Y, B.V. ile ifade vermek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne geldi.

B.V'nin, “eşiyle boşanma davalarının olduğunu, internetten tanıştığı C.Y'nin, çocuklarına ve ailesine zarar vereceğini söylediği için bu kişiyle kaldığını” söylediği belirtildi.

C.Y'nin, Yeni Doğan Mahallesi'nde “zorla” alıkoyduğu eve gelen yeğeni S.Y'ye içinde silah ve el bombası olan poşet verdiğini gördüğünü de anlatan B.V, C.Y'den şikayetçi olduğunu belirtti.

Soruşturmayı derinleştiren polis, B.V'yi cep telefonundan arayarak buluşmak istediğini söyleyen S.Y'yi de yakalamak için operasyon planladı.

Hastane Caddesi'ndeki bir lokantaya gelen S.Y. ile M.Y. ve V.B, düzenlenen operasyonla yakalandı. Bu kişilere ait otomobilde yapılan aramada 1 el bombası, 3 tabanca ve 21 mermi ele geçirildi. Zanlılardan C.Y'nin Yeni Doğan Mahallesi'ndeki evinde de 1 tabanca, 15 mermi ve 1 telsiz bulundu.

Zanlılardan C.Y. hakkında “patlayıcı madde bulundurmak, zorla cinsel saldırı, hürriyeti tahdit, silahla tehdit, telsiz kanununa muhalefet”, S.Y, M.Y. ve V.B. hakkında da “patlayıcı madde bulundurmak” suçlarından fezleke düzenlendiği, bu kişilerin adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Hiç yorum yok: